Upgrade sítě a přepojení sítě na optický kabel

23.02.2011 01:30

Vážení klienti,

omlouváme se Vám za celkový výpadek v síti 22.1.2011 od ranních hodin. Došlo k rychlé dohodě o připojení na nový optický kabel který je ukončen poblíž našeho hlavního přístupového bodu. Přepojení bylo bez odkladu provedeno během dopoledních hodin. V návaznosti na výpadek byli vyměněny některé routry za nové a rychlejší. V lokalitě Kyje byl vyměněn chybující routr za nový a dokončeno propojení optickým kabelem. Z důvodu přenastavování routrů byli některé lokality bez připojení k Internetu ještě ve večerních hodinách, jednalo se zejména o lokality Lehovec, Hloubětín, Hutě západní část, okolí Chlumecké ulice, Staré Město, Smíchov, Prosek. Důvodem byl chybně nastavený routr v lokalitě Lehovec a Prosek. Aktuálně by připojení mělo být dostupné ve Všech lokalitách.

V lokalitě Milovice probíhá testování nového spoje a po testu nového připojení bude v testovacím režimu navýšena rychlost.

Nedostupnost telefonů techniků byla způsobena zvýšeným počtem příchozích hovorů.

Za případné komplikace se Vám omlouváme. Výpadky sítě by měli vést k zvýšení rychlosti a kvality připojení. Děkujeme za Vaši trpělivost a zejména Vaši přízeň.